Brown Marmorated Stink Bug (BMSB) için risk sezonunun 1 Eylül 2020 ile 30 Nisan 201 arasında olduğunu bildirmek istiyoruz.

Brown Marmorated Stink Bug (BMSB) için risk sezonunun 1 Eylül 2020 ile 30 Nisan 201 arasında olduğunu bildirmek istiyoruz.
BMSB Brown Marmorated Stink Bug 2019 – 2020 Season


Avustralya ve Yeni Zelanda’ya ihracat yapan firmalar’ın BMSB ye uygun olarak mevsimsel yönetim önlemleri almaları gerekmektedir.

Bmsb 2020-2021 sezonunda Türkiye’de tüm liman,serbes bölge,depo,antrepolarında sizlere bmsb fümigasyon hizmetleri vereceğiz.

Bmsb konteyner fumigasyon,bmsb palet fumigasyon,bmsb ahşap fumigasyon,bmsb sandık fumigasyon,bmsb çadır altı fumigasyon,bmb parsiyel yük fumigasyonu konularında en uygun fiyatlar ile hizmetinizdeyiz.

Brown Marmorated Stink Bugs veya Halyomorpha halys, Yeni Zelanda ve Avustralya’ya girmesi yasak olan, tarım ve bahçeciğe zarar veren ciddi bir zararlıdır ve sosyal bir sıkıntı yaratmaktadır.


Asya Çingene Güvesi gibi, BMSB de konteynerler yoluyla yayılabilen bir otostopçu zararlısı olarak kabul edilir.


Kış mevsiminde soğuk havalarda barınak ararlar ve ekipman, araç, makine ve diğer kargo türlerinin içerilerine girerler.

Türkiye’den ihraç olunacak araç, makine veya parçaları, BMSB’nin Avustralya ve Yeni Zelanda’ya girme riskini yönetmek için Avustralya Temel Endüstriler Bakanlığı’nın (MPI) gereksinimlerini karşılamalıdır.


Avustralya Tarım Bakanlığı, 2020-2021 sezonunda BMSB sezonu öncesinde gerçekleştirilecek faaliyetlere şu şekildedir.
Tüm roll-on-roll-off / PCTC gemileri ayrıntılı incelemeye tabi tutulacaktır.
BMSB için zorunlu tedavi, yüksek riskli malları / yükleri hedeflemektedir.
1 Eylül 2020 tarihinde veya sonrasında hedef risk ülkelerinden birinden ihraç edilen ve 1 Eylül 2020’den önce Avustralya’ya gelen mallar BMSB denetimlerine tabi olacaktır.
Hedef riskli mallar olarak kargolar karada rastgele denetimlere tabi tutulacaktır.


Daha detaylı bilgi için Avustralya Hükümeti Tarım ve Biyogüvenlik Bölümü Yeni Zelanda web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
Avustralya ve Yeni Zelanda bmsb 2020-2021
Etiketlendi:         

Avustralya ve Yeni Zelanda bmsb 2020-2021” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.