2020 – 2021 sezonu brown marmorated stink bug (BMSB) önlemleri

Avusturalya ve Yeni Zelanda devletleri BMSB’nin Avrupa ve Kuzey Amerika kıtalarında çok hızlı yayılması nedeni ile pis kokulu böceğin ülkelerine gelişini durdurmak maksadı ile 2020-2021 yıllarında uygulanacak önlemleri açıklamıştır.

Bmsb kapsamında riskli olarak görülen ülkelerden Avustralya ve Yeni Zelanda’ya gönderilecek ürün gruplarına taşıma öncesi karantina tedbiri olarak bmsb yönetmeliklerine uygun işlemler uygulanacaktır.

Bmsb işlemleri ısıl işlem, sülfür florür ve metilbromid fümigasyonudur.

BMSB Turkey

1 Eylül 2020 – 31 Mayıs 2021 tarihleri arasinda Avustralya ve Yeni Zelanda topraklarına giriş yapacak ürünlerin, bu işlemlerden biri ile fümigasyon yapılması gerekmektedir.

Firmamız Dinamik Çevre Sağlığı Hizmetleri olarak Avustralya devletince ülkemizde bu işlemlerden BMSB metil bromid fümigasyonu ve sülfür florür ile konteyner ve break bulk yüklerin fümigasyonu konusunda yetkilendirilmiş fümigasyon şirketiyiz.

Bu sayfada konu ile daha detaylı bilgiler aşağıda sıralanmıştır.

Hangi ülkeler riskli gruba girmektedir?
Hedef yüksek riskli ürün grupları hangileridir?
Hangi ürün grupları riskli ürün olarak nitelendirilmektedir?

Bmsb önlemleri ile ilgili DİNAMİK TURKEY adresini ziyaret edebilirsiniz.

Avusturalya’ya sevk edilecek yüksek risk veya riskli ürün grubu ürünleriniz var ise firmamız otomasyon sistemine dahil olarak BMSB tedbirinizi uygulatabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 5]
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 5]