2023–2024 dönemi brown marmorated stink bug (BMSB) önlemleri

Avusturalya ve Yeni Zelanda ülkeleri BMSB’nin Avrupa ve Kuzey Amerika’da çok hızlı yayılması nedeni ile bu böceğin ülkelerine gelişini bitirmek  veya yavaşlatmak adına 2023-2024 yıllarında uygulanacak tedbirleri açıklamıştır

Bu nedenle riskli olarak görülen ülkelerden Avustralya ve Yeni Zelanda’ya gönderilecek ürünlerin       taşıma öncesi karantina tedbirleri olarak DİNAMİK TURKEY şirketimiz tarafından BMSB treatment uygulanacaktır.

Bmsb işlemleri ısıl işlem (Heat treatment), sülfür florür ve metilbromid fümigasyonudur.

BMSB Turkey

1 Eylül 2023 – 31 Mayıs 2024 tarihleri arasinda Avustralya ve Yeni Zelanda topraklarına giriş yapacak ürünlerin, bu işlemlerden biri ile fümigasyon yapılması gerekmektedir.

Firmamız Dinamik Çevre Sağlığı Hizmetleri olarak Avustralya devletince ülkemizde bu işlemlerden BMSB metil bromid fümigasyonu ve sülfür florür ile konteyner ve break bulk yüklerin fümigasyonu konusunda yetkilendirilmiş fümigasyon şirketiyiz.İlaçlama için tıklayın.

Bu sayfada konu ile daha detaylı bilgiler aşağıda sıralanmıştır.

Hangi ülkeler riskli gruba girmektedir?
Hedef yüksek riskli ürün grupları hangileridir?
Hangi ürün grupları riskli ürün olarak nitelendirilmektedir?

Bmsb önlemleri ile ilgili DİNAMİK TURKEY adresini ziyaret edebilirsiniz.

Avustralya’ya sevk edilecek yüksek risk veya riskli ürün grubu ürünleriniz var ise firmamız otomasyon sistemine dahil olarak BMSB tedbirinizi uygulatabilirsiniz.

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 13 Average: 5]